Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Botoks Twoim przyjacielem - pieknaty24.pl
piątek, Styczeń 28, 2022

Botoks Twoim przyjacielem

Nie od dziś wiadomo, że wygląd ma znaczenie. To, w jaki sposób się prezentujemy ma wpływ na to, jak odbierają nas inni. Wyglądem można wiele zdziałać. Może on dodawać nam uroku i temperamentu, zwiększyć pewność siebie. Kobiety od najdawniejszych czasów poprawiały swą urodę, tak, by zwrócić na siebie uwagę i przyciągać mężczyzn. Kobiety są w stanie wydać mnóstwo pieniędzy, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Drogerie oferują nam szeroką gamę produktów kosmetycznych, pozwalających na drobne urodowe poprawki. Makijaż to jednak tylko chwilowy wspomagacz w naszej walce o piękno, choć oczywiście niezwykle istotny. Co zrobić, gdy czas odciśnie piętno na naszej twarzy i już nawet perfekcyjnie wykonany makijaż nie jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakie stawia przed nami nieubłaganie pędzący czas? Na szczęście jest na to świetne rozwiązanie, sprzymierzeniem niejednej kobiety – botoks.

Czym jest botoks?

Botoks jest powszechnie stosowaną nazwą dla toksyny botulinowej. Inna nazwa to jad kiełbasiany, wytwarza się bowiem w naturalny sposób w wędlinach i mięsach. Toksyna wytwarzana jest przez bakterie Clostridum botulinum. Dzięki botoksowi zahamowane zostaje wydzielanie neurotransmitera zakończeń nerwowych. Mięśnie zostają rozkurczone, a skóra staje się bardziej zrelaksowana. Botoksowi zawdzięczamy również zmniejszanie wydzielania się gruczołów potowych. Dzięki botoksowi Twoja twarz się wysmukli, rysy staną się łagodne i będziesz wyglądała na kilka lat młodszą.

Jakie zmarszczki usunie?

Przy wykorzystaniu botoksu możesz pozbyć się kurzych łapek, worków pod oczami, zmarszczek na czole czy też w kąciku oka, jak i również tych przy ustach i na szyi. Nie ma konkretnej granicy wieku, jeśli chodzi o przeprowadzenie zabiegu. Jest to bardzo indywidualna kwestia, ponieważ głębokie zmarszczki mogą pojawić się już nawet u bardzo młodych osób. Wstrzykiwanie botoksu w skórę, która nie jest jeszcze bardzo pokryta zmarszczkami, ma również działanie profilaktyczne. Dzięki temu będą one pojawiały się w wolniejszym tempie.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad ogólny. W przypadku ciąży, karmienia piersią czy silnych zmianach skórnych i stanach zapalnych zabieg nie może zostać przeprowadzony. Miesiączka oraz przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych to kolejne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Wykonywanie zabiegu

Zabieg polega na wstrzykiwaniu toksyny pod skórę. Ból przy wykonywaniu zabiegu nie jest duży, choć oczywiście zależy to od indywidualnego progu na ból pacjentki. Jednak bez obaw. Lekarz dobiera odpowiednią ilość substancji tak, by zachować ruchomość twarzy. Po zabiegu należy pamiętać o tym, by przez kilka godzin nie leżeć ani nie schylać się, by substancja nie przelała się w którąś ze stron. Wtarta w skórę po zabiegu witamina K sprawi, że unikniemy siniaków.  Zmarszczki nie muszą być przykrą oznaką starzenia się skóry. Teraz możesz się ich w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć i cieszyć młodym wyglądem i piękną, jędrną i gładką skórą prze długie lata.

Więcej na: www.holistic-med.pl.