środa, Grudzień 01, 2021

Czarna perła kosmetologii. Zabieg odmładzający z kawiorem.

Problemy z cerą ma prawie każdy z nas. Skóra to pierwsza bariera ochronna naszego organizmu, chroni przed czynnikami zewnętrznymi czy drobnoustrojami. Przyjmując ciosy, często cierpi z powodu niedoskonałości. Drobne zmarszczki, przesuszenie albo wprost przeciwnie – nadmierna produkcja łoju, wypryski, przebarwienia. Na skórze odbija się nasz niewłaściwy styl życia, nadmierny stres, zła dieta, brak ruchu, dosłownie wszystko. Nie dziwi więc, że nasza cera może wyglądać niekorzystnie i aż prosi się o odpoczynek i regenerację. Dobrze, jeśli używamy odpowiednich preparatów, a od czasu do czasu zaserwujemy sobie peeling czy maseczkę. Czy to jednak wystarczy? Warto korzystać z dobroczynnych zabiegów, które oferuje nam współczesna kosmetologia, aby choć trochę odświeżyć i odmłodzić swoją skórę. Z pomocą przychodzi nam też natura, która jest źródłem niekończących się inspiracji i magazynem bezpiecznych kosmetyków.

Zabieg Fresh Caviar – cenne składniki wprost z natury

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak cenne składniki zawierają świeże komórki kawioru. To proteinowy koktajl, bogaty w peptydy i aminokwasy, które są podstawowym budulcem naszych komórek. Wykorzystanie kawioru we współczesnej kosmetologii pozwala na przeprowadzanie zabiegów bezpiecznych, opartych o naturalne składniki, które wspomagają regenerację skóry, odmładzając ją. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów ze skórą wrażliwą, dojrzałą, borykających się z różnymi niedoskonałościami cery. Kawior działa dobroczynnie w przypadku skóry odwodnionej, pozbawionej jędrności, zmęczonej. Preparat jest bezpieczny nawet dla alergików, ponieważ nie zawiera konserwantów, środków chemicznych, jest także bezwonny. Już pierwsza maska nałożona na twarz przynosi zadowalające efekty, jednak cała seria zabiegów sprawi, że skóra odzyska witalność, świeży i młody wygląd. Warto zatem skorzystać z kompletu zabiegów, czyli 4 sesji przeprowadzanych raz w tygodniu.

Zalety kuracji kawiorem

Terapia jest bezpieczna nawet dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, alergii. Jedynie osoby uczulone na kawior muszą zrezygnować z zabiegu. Do kuracji nie trzeba specjalnie się przygotowywać, nie wymaga też żadnego okresu rekonwalescencji. Składniki maski zwalczają szkodliwe bakterie, grzyby i drożdże, a dodatkowo odżywiają skórę. Zabieg poprawia owal twarzy, niweluje zmarszczki. Terapia kawiorem jest skuteczna i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Zabieg kawiorem Fresh Caviar, który wykonywany jest np. w MediArt w Poznaniu, zapewnia pacjentom chwile relaksu, odpoczynku i przyjemnych doznań. Na początek twarz jest oczyszczana, następnie przeprowadzany jest peeling koralowy, który złuszcza naskórek. Na przygotowaną twarz nakłada się wyciąg ze świeżymi komórkami kawioru. Po określonym czasie działania preparatu stosowany jest masaż uciskowy z kremem nawilżającym oraz masaż relaksacyjny z olejkiem kawiorowym. Kolejnym etapem jest nałożenie maski i ponownie kremu nawilżającego. Cały zabieg trwa nieco ponad godzinę.

Przeciwwskazania do zabiegu Fresh Caviar

Oprócz alergii na kawior istnieje grupa schorzeń, które uniemożliwiają przeprowadzenie kuracji kawiorowej. Niektóre z nich mają jednak charakter przejściowy. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • uszkodzenia i obrzęki skóry,
  • infekcje wirusowe (opryszczka),
  • iniekcje przeprowadzane w ostatnim czasie na obszarze skóry, który ma być poddany działaniu terapii kawiorem,
  • zmiany skórne,
  • trądzik i łuszczyca.

Wykorzystaj moc tkwiącą w naturze! Sprawdź, jak działa kuracja kawiorem i popraw stan swojej skóry. Dowiedz się więcej na: https://mediartclinic.pl/kosmetologia/.