Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Smart Graft | MediArt Clinic Poznań
niedziela, Sierpień 01, 2021

Kiedy panom zaczyna brakować włosów – Smart Graft

Zauważyłeś, że Twoja fryzura przerzedza się, z tyłu głowy tworzy się niechciana tonsura, a koledzy z podobnym problemem zaczynają się czesać ,,na pożyczkę”? To nie rozwiązanie dla prawdziwego mężczyzny! Zwróć sobie gęstość włosów za pomocą urządzenia Smart Graft. Implantacja nowych kosmyków bez użycia skalpela oraz niechcianych konsekwencji (ból, szwy, blizny) może przebiegać nie tylko na głowie. Jeżeli zawsze marzyłeś o owłosionej klatce piersiowej lub prawdziwie męskim zaroście na twarzy, teraz możesz to mieć. Zainteresuj się już dziś nieinwazyjną implantacją włosów Smart Graft dla Panów.

Smart Graft – co to za technologia?

Smart Graft to sterylny, innowacyjny system Hi-Tech przeznaczony do przeszczepu włosów, który pozwala na niemal bezbolesne pobranie, a następnie przechowywanie odpowiednio nawilżonych włosów przed ich wszczepieniem w określony obszar skóry. Specjalnie dedykowana do tego pompa oraz szeroki zestaw głowic zabiegowych umożliwiają bezpieczną ekstrakcję włosów, nie powodując ich uszkodzenia. Smart Graft wyposażony jest w system przeliczania implantowanych włosów, a sama technologia jest dużo skuteczniejsza i zdecydowanie nowocześniejsza niż niegdysiejsze sposoby uzupełniania zarostu. Uzyskany podczas transplantacji włosów metodą Smart Graft wynik zaskakuje naturalnością. Kosmyki, implantowane m.in. w okolice zakoli, na twarz i klatkę piersiową, pozwalają każdemu Panu na poczucie się atrakcyjniejszym, bardziej męskim i pewniejszym siebie.

Smart Graft – jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedza oczywiście specjalny wywiad, a następnie zakwalifikowany do niego Pacjent po konsultacji ze specjalistą wskazuje obszar, z którego pobrane zostaną zdrowe kosmyki. Wszystko dokonuje się w szczelnym i odpowiednio odkażonym trójpojemnikowym systemie. Do pierwszego pojemnika trafiają włosy zaraz po pobraniu, następnie kierowane są do drugiego pojemnika, gdzie są chronione z pomocą soli fizjologicznej. Jej ewentualny nadmiar gromadzi z kolei trzeci pojemnik. Podczas trwania terapii wilgotność włosów utrzymywana jest w ściśle określonej temperaturze (od 6 do 8 stopni Celsjusza), której poziom podlega kontroli. Specjalista przeprowadzający transplantację dysponuje dwoma typami igieł, a każda z nich wyposażona jest w specjalny skalpel. Cztery średnice skalpela dają możliwość dobrania do grubości włosów. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego lekarz przechodzi do wyłuszczenia włosa igłą pozostającą w ruchu obrotowym. Następnie jest on przekazywany do pojemnika gwarantującego przeżywalność. W ostatnim etapie zabiegu włos za pomocą odpowiedniej głowicy zostaje wszczepiony w wybrane wcześniej miejsce. W zależności od miejsca, w które dokonuje się implantacja (głowa, broda, klatka piersiowa) oraz od indywidualnych preferencji Pacjenta, zabieg trwa od 4 do 6 godzin.

Smart Graft – pielęgnacja pozabiegowa, ocena rezultatów

Kuracja daje zwykle zadowalające efekty. Mimo że sam zabieg jest praktycznie bezinwazyjny, skóra po nim może ulec lekkiemu podrażnieniu. Jednak mikroskopijne ranki szybko się goją, bez konieczności stosowania szwów czy opatrunków. Przeszczepiony kosmyk ukorzenia się w nowym środowisku przez kilka dni i czasami może towarzyszyć temu proces usuwania starych włosów, połączony z ich wypadaniem. W ciągu następnych dwóch-trzech miesięcy zaczynają wyrastać nowe, zdrowe włosy. Jak zapewniają specjaliści z MediArt Clinic: „Smart Graft to bezpieczna i niezwykle skuteczna technologia zagęszczania włosów, stosowana w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów” (https://mediartclinic.pl).

Oczywiście, o ,,nowe” włosy należy dbać, zachowując odpowiednią higienę. Ważne jednak jest to, aby nie podrażnić ani nie uszkodzić niedawno poddanych zabiegowi miejsc. Trzeba też unikać ekspozycji tych obszarów na promienie UV. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się stosowanie chłodzących kompresów, a w razie konieczności przyjmowanie leków przeciwbólowych. Włosy po zabiegu wzrastają w naturalnym tempie, choć na wymarzony efekt trzeba czasami poczekać kilkanaście miesięcy.  

Smart Graft – wskazania i przeciwwskazania

Technologia Smart Graft może przynieść efekty w leczeniu łysienia androgenowego, pourazowego, po oparzeniach, a także w przypadku utraty włosów po zabiegach i operacjach, jak również po wyleczonych stanach zapalnych skóry. Transplantacje niebędące następstwem chorób i urazów przeprowadza się głównie z powodów estetycznych – w celu uzupełnienia włosów na głowie, w okolicy brwi, brody, wąsów oraz klatki piersiowej. Choć wielu Panów pragnie skorzystać z tej innowacyjnej technologii transplantacji włosów, nie każdy z uwagi na stan zdrowia może sobie pozwolić na jego przeprowadzenie.

Przeciwwskazaniami do terapii są:

  • choroby układu krążenia,
  • infekcje skóry,
  • nowotwory,
  • zaawansowana postać cukrzycy,
  • alergia,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • łysienie plackowate,
  • łuszczyca,
  • ogólne osłabienie organizmu.

O zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu transplantacji włosów decyduje lekarz prowadzący, po wcześniejszym wywiadzie i weryfikacji wyników badań. Jeżeli pragniesz poznać szczegółowe informacje dotyczące terapii, wejdź na stronę: https://mediartclinic.pl/urzadzenia-hi-tech/smartgraft/ lub skontaktuj się ze specjalistami telefonicznie.