niedziela, Lipiec 12, 2020

Korekta odstających uszu. Zdecyduj się na prosty zabieg chirurgiczny i pozbądź się kompleksów!

Odstające uszy to przede wszystkim problem natury estetycznej, z którym wiele osób zmaga się praktycznie od dziecka. To bardzo widoczna niedoskonałość, która nie tylko odbija się niekorzystnie na naszym wizerunku, ale też wywołuje spore kompleksy. Dlatego osoby, które posiadają odstające uszy decydują się zazwyczaj na ukrywanie ich pod długimi włosami, noszenie opasek lub stosowanie bardzo drastycznych metod “naprawczych” np. przyklejanie uszu do skóry głowy przy pomocy silnego kleju. Prawda jest jednak taka, że problem ten możemy bardzo łatwo pokonać przy pomocy prostego zabiegu chirurgicznego. Podpowiadamy, na czym polega chirurgiczna korekta uszu i jakich efektów możemy się po niej spodziewać!

Na czym polega korekta uszu?

  • Korekta uszu jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, którą przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, jednak hospitalizacja nie jest w tym przypadku wymagana.
  • Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, by pacjent nie odczuwał znacznego bólu oraz dyskomfortu podczas jego przeprowadzania.
  • Zadaniem chirurga plastycznego jest zmiana kąta odstawiania małżowin od głowy – na początku wycina on fragment skóry zza ucha, by odsłonić chrząstkę, a w następnej kolejności modeluje ją w taki sposób, by skorygować jej nieprawidłowy kształt oraz kąt odstawania.
  • Pod koniec zabiegu chirurg zakłada odpowiednie szwy na skórę za małżowiną uszną – blizna jest usytuowana między tylną powierzchnią ucha, a skórą głowy, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczna.
  • Przez pewien czas po zabiegu wymagane jest noszenie opatrunku z bandaży, a następnie specjalnej opaski, co pozwoli utrwalić efekt i utrzymać go na stałe.

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?

Powikłania po zabiegu pojawiają się niezwykle rzadko – zapewnia doktor Jarosław Zieliński chirurg plastyk z Kliniki Melitus w Warszawie. Jednak po operacji możemy mieć również do czynienia z niewielkim bólem w miejscu, które zostało poddane zabiegowi, a także krwawieniem z ran pooperacyjnych. Dolegliwość w postaci bólu ustępują jednak po zażyciu tradycyjnych leków przeciwbólowych.

Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania?

Wbrew pozorom korekta odstających uszu jest zabiegiem prostym i nieskomplikowanym, dlatego też nie wymaga przeprowadzenia uprzednio specjalistycznych badań. Oczywiście, przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który oceni stan naszego zdrowia, przedstawi wszelkie przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne, zleci podstawowe badania laboratoryjne i przekaże wszelkie niezbędne informacje dotyczące przeprowadzenia zabiegu.

Efekty korekty uszu

Pacjenci, którzy przeszli zabieg korekty uszu przyznają, że przyniósł on widoczne i korzystne zmiany w ich wyglądzie. Przeprowadzenie tego prostego zabiegu chirurgicznego wpływa jednak nie tylko zmianę wyglądu wewnętrznego, ale też samopoczucia osoby operowanej – już kilka tygodni po zabiegu znikają kompleksy oraz dyskomfort, towarzyszący nam od dzieciństwa. Bardzo ważne jest też to, że efekt operacji plastycznej jest trwały, dzięki czemu nowym wyglądem uszu możemy cieszyć się już do końca życia.