Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Kwas hialuronowy - źródło młodości tkwiące w każdym z nas. I MedBeauty Aesthetic Clinic Kepa
wtorek, Październik 26, 2021

Kwas hialuronowy – źródło młodości tkwiące w każdym z nas

Oznaki upływającego czasu pojawiają się na skórze każdego z nas. Zamiast nad tym ubolewać, należy zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, i znaleźć skuteczne rozwiązanie. Zmarszczki na twarzy oraz wiotka skóra są efektem zmniejszającej się ilości wody w skórze. To z kolei wiąże się z obecnością kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej. Wraz z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego, co widać na naszej skórze. Aby zatrzymać proces starzenia się skóry, należy dostarczyć skórze utracony kwas hialuronowy. Zapytaliśmy dr. Kępę z MedBeauty Aesthetic Clinic Kępa, czy zabiegi z kwasem hialuronowym są popularne wśród jego pacjentów. Okazuje się, że terapia tym preparatem cieszy się niesłabnącą popularnością.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak dobrym wypełniaczem?

Największą zaletą kwasu hialuronowego jest jego naturalność. Jest to substancja występująca w naszym organizmie, dlatego też po wstrzyknięciu jej pod skórę, Pacjent nie musi obawiać się reakcji alergicznych. Doktor Kępa podkreśla, że ważna jest również jakość podawanego kwasu hialuronowego. Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt preparatów zawierających ten kwas, jednak doktor poleca jedynie kilka z nich: Stylage, Restylane, Juvederm i Teosyal. Wybranie odpowiedniego preparatu oraz podanie go w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej jest gwarancją satysfakcjonujących efektów oraz braku skutków ubocznych. 

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w obszar skóry, który wymaga korekty. Przed podaniem kwasu hialuronowego należy znieczulić skórę, aby Pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Tym dyskomfortem może być pieczenie lub uczucie rozpierania. Sam zabieg trwa maksymalnie 30 minut i pierwsze efekty można zobaczyć od razu po nim. Na pełen efekt należy poczekać do 10 dni. Zabieg można powtarzać, specjaliści rekomendują ponowne podanie kwasu po upływie 18 miesięcy, gdy skóra zacznie wracać do poprzedniego wyglądu. 

Kwas hialuronowy – dla kogo zabieg?

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie. Jest polecany osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek i bruzd ze swojej twarzy. Kwas jest skutecznym wypełniaczem. W małoinwazyjny sposób powiększa usta i policzki, przez co twarz nabiera nowego, młodego wyglądu. Kwas hialuronowy bardzo często jest wykorzystywany do odżywienia i nawilżenia skóry. Dzięki temu twarz staje się gładka i jędrna. Jak widać kwas hialuronowy jest nie tylko naturalnym wypełniaczem, lecz także bardzo bezpiecznym preparatem stosowanym u wielu Pacjentów.

Czy kwas hialuronowy jest przeznaczony dla każdego?

Podanie kwasu hialuronowego musi być poprzedzone konsultacją lekarską, na której specjalista wyklucza wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Bardzo ważne jest, aby Pacjent podał lekarzowi nazwy leków, które przyjmuje oraz choroby, które przeszedł lub na które ciągle cierpi. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, lecz jest podawany wewnątrz skóry, dlatego istnieje pewne ryzyko, że mogą wystąpić skutki uboczne. Do stałych przeciwwskazań do zabiegu należą: ciążą i karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegi z kwasem hialuronowym, wejdź na stronę: https://drkepa.com/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/#toggle-id-2