Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Plasma IQ - bezinwazyjny lifting powiek | Anlaya Day Spa Józefów
niedziela, Sierpień 01, 2021

Lifting powiek metodą plasma IQ

Oczy to najwrażliwsze organy ciała, dlatego wszelkie zabiegi, które ich dotykają powinny być przeprowadzane ze szczególną ostrożnością. Jednocześnie, to właśnie oczy najbardziej zdradzają proces starzenia. Opadające powieki i zmarszczki zdecydowanie nie dodają uroku. Szukając metody liftingu powiek, która będzie jednocześnie skuteczna i bezpieczna należy koniecznie przyjrzeć się technologii plasma IQ. Jest to jeden z niewielu zabiegów plastyki powiek, który przynosi spektakularne efekty i nie wymaga użycia skalpela.

Dla kogo przeznaczony jest lifting powiek?

Skóra wokół oczu to najwcześniej starzejący się obszar twarzy. Pierwsze zmarszczki wokół oczu pojawiają się już około 20. roku życia. Wynika to z bardzo małej ilości gruczołów łojowych, które tworzą ochronną barierę tłuszczu i w ten sposób zapobiegają jej wiotczeniu. Dodatkowo, warstwa kolagenu i elastyny jest na tyle cienka, że  nie wystarcza, by zapewnić skórze napięcie i sprężystość na długie lata. Delikatna skóra powiek wiotczeje w szybkim tempie i aby temu zapobiec konieczna jest stymulacja naskórka i obkurczanie komórek. Sztuką jest wykonanie tego w taki sposób, aby nie uszkodzić wrażliwych okolic oczu.

Plasma IQ – co to takiego?

Plazma jest substancją przypominającą stanem skupienia gaz, która posiada bardzo wiele właściwości. Urządzenie plasma IQ wytwarza jej mikrowiązki, które rozpuszczają obumarły naskórek i przyspieszają jego regenerację. Skóra staje się sprężysta i napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Całość zabiegu trwa nie więcej niż 20 minut i jak zapewniają specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie –  jest on całkowicie bezbolesny. Zabieg wykonuje się punktowo, co wpływa na jego precyzję.

Efekty zabiegu plasma IQ

Plasma IQ to kompleksowa metoda, którą stosuje się nie tylko w korekcie powiek, ale także innych zabiegach twarzy i ciała. Już jednorazowe zastosowanie zabiegu z plazmą przynosi zadowalające efekty w postaci:

 • spłycenia zmarszczek mimicznych,
 • ujędrnienia skóry,
 • podniesienia powiek,
 • likwidacji zmian na skórze, np. brodawek, włókniaków,
 • redukcji rozstępów,
 • usuwania blizn,
 • leczenia trądziku.

Co wyróżnia zabieg plasma IQ?

Podstawowym celem technologii plasma IQ jest zapewnienie pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie i po zabiegu. Korekta powiek tą metodą jest bezinwazyjna. Urządzenie wykorzystywane do wytwarzania plazmy nie jest podłączone do prądu, a więc liftingowi powiek mogą się poddać nawet osoby z rozrusznikiem serca! Ponadto, jest ono tak skonstruowane, że działa jedynie w obrębie naskórka. Nie trzeba się więc obawiać, że skóra właściwa może doznać jakichkolwiek uszkodzeń. Biorąc pod uwagę skuteczność tej technologii, można śmiało powiedzieć, że zabiegi plasma IQ to świetna alternatywa dla chirurgicznej korekty powiek.

Jak często powtarzać lifting powiek?

Mimo, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, warto powtórzyć korektę powiek, aby wzmocnić uzyskany rezultat. Jest to szczególnie zalecane dla osób, których skóra wymaga szczególnego ujędrnienia, a zmarszczki są już dość głębokie. Zwykle rekomenduje się wykonanie 3-4 zabiegów plasma IQ, w odstępie około miesiąca. W zależności od rodzaju skóry oraz stosowanej pielęgnacji, efekty mogą utrzymywać się od 2 do nawet 4 lat.

Rekonwalescencja

Plasma IQ nie wymaga od pacjentów okresu rekonwalescencji. Natychmiast po zabiegu można wrócić do zwykłej aktywności. Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie uprzedzają jedynie, że u niektórych osób mogą pojawić się maleńkie strupki w miejscu podania plazmy, ale znikają one w ciągu kilku dni. Sporadycznie, towarzyszy im lekki obrzęk, który utrzymuje się maksymalnie 3 dni po zabiegu.

Przeciwskazania:

 • aktywne nowotwory,
 • epilepsja,
 • ciąża i okres laktacji,
 • choroba cukrzycowa,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • otwarte podrażnienia skóry, rany, infekcje skórne,
 • przyjmowanie retinoidów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: anlaya.pl.