środa, Grudzień 01, 2021

Pielęgnacja włosów na zaawansowanym poziomie

Piękne włosy to powód do chluby. Jednakże problemy zarówno z nimi jak i ze skórą włosów dopadają zdecydowaną większość z nas. Kupujemy specjalne kosmetyki, lepszej jakości odżywki do włosów, pytamy naszego lekarza rodzinnego, czasami trafiamy z wizytą do dermatologa, a problemy wciąż trwają i końca nie widać. W dzisiejszym świecie liczy się profesjonalizm i kompleksowość, które minimalizują czas i maksymalizują efekty. Tym też jest w dziedzinie włosów trychologia, która łączy w sobie zagadnienia kosmetologii, fryzjerstwa i medycyny. Trycholog, choć nie jest lekarzem, specjalizuje się w badaniu struktury włosa i wykrywaniu zaburzeń z nimi związanych.

Dowiedz się więcej o ośrodku oferującym konsultacje trychologiczne na Anlaya Day SPA!

Komu trychologia potrzebna jest do szczęścia?

Ośrodek oferujący konsultacje trychologiczne jest miejscem, w którym możesz dowiedzieć się o kondycji włosów i najlepszych sposobach na pielęgnację. Jednak najczęściej zwracamy się do trychologa z przewlekłymi problemami związanymi z włosami bądź skórą głowy, na które standardowe metody nie skutkują. Marnujemy mnóstwo czasu i pieniędzy na sprawdzanie coraz to nowych kosmetyków i poszukiwanie rozwiązań w internecie.
Dziedzina związana z włosami jest szeroko rozbudowana i tak jak w przypadku wszystkich dziedzin medycyny związanych z naszym ciałem – do walki z problemem czy chorobą, najważniejsza jest odpowiednia i precyzyjna diagnoza.

Prosta droga do trychologa

Do niego kierują nas liczne problemy. Przetłuszczająca się skóra głowy i notorycznie przetłuszczające się włosy w dzisiejszej kulturze nie są akceptowalną codziennością, o której często wspomina pokolenie żyjące w czasach PRL-u. Są oznaką braku higieny i osoby mające problem z przetłuszczaniem się włosów często myją je nawet kilka razy dziennie! Trycholog zajmuje się również leczeniem łysienia. Silny łupież, podrażniona i swędząca skóra głowy, ciemieniucha i łojotokowe zapalenie skóry to tylko jedne z wielu problemów, na które zaradzą usługi trychologiczne. Im wcześniej zareagujesz na niepokojące zmiany pojawiające się w obrębie skóry głowy i włosów, tym łatwiej i szybciej będzie można im zaradzić.

3 kroki badania trychologicznego

Wizyta u trychologa zajmuje z reguły od 20-30 minut do godziny z nawiązką. Składa się właściwie z trzech etapów. Pierwszym jest wywiad, który daje specjaliście rozeznanie na temat twojego problemu. Informacje są bardzo istotne w opracowaniu najlepszej terapii indywidualnie dopasowanej do danej osoby. Pytania będą dotyczyć informacji o codziennej pielęgnacji włosów, pojawiających się problemach, obciążeniach genetycznych, diecie, ogólnym zdrowiu, wahaniu wagi i podobnym sprawom.
Następnym etapem jest badanie za pomocą trichoskopu (specjalnej kamery) skóry głowy i łodygi włosa. Umożliwia to znalezienie przyczyny zahamowania wzrostu włosów. Podgląd jest bezbolesny i bezinwazyjny.
Trzeci krok zwany trichogramem polega na pobraniu około setki włosów z różnych miejsc, a następnie zbadaniu ich pod kątem fazy wzrostu, struktury, porowatości i stopnia uszkodzenia. Trichogram umożliwia ocenienie poziomu uszkodzenia włosa.

Zwróć się o pomoc do trychologa

Jeśli masz problemy z włosami i szukasz profesjonalnej pomocy albo włosy są dla ciebie ważną częścią urody – wizyta u trychologa jest dobrym wyborem. Zapomnij o suchych i zniszczonych włosach. Dowiedz się więcej o trychologii, specjalistach i badaniach na stronie Anlaya Day SPA!
http://www.anlaya.pl/trychologia/