Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Powiększenie i modelowanie ust | Sthetic Warszawa
niedziela, Sierpień 01, 2021

Prosty i skuteczny sposób na piękne usta

Większość kobiet każdego dnia wykonuje makijaż. Część z nich robi to, bo lubi, a inne po prostu chcą wyglądać lepiej. Wiadomo, że dobrze wykonany make up może skutecznie ukryć różne niedoskonałości twarzy i podkreślić jej zalety. Z reguły panie podkreślają usta – delikatnie lub mocniej, np. przy pomocy szminki. Jednak, co zrobić, kiedy sam makijaż nie jest w stanie poradzić sobie z niezbyt ładnymi wargami? Na szczęście współczesna medycyna estetyczna znalazła sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Piękne usta, czyli jakie usta?

Kanony piękna ciągle ulegają zmianom. Na pewno nie ma jednego wzorca, który służyłby jako przykład do pokazywania pacjentkom. Nie chodzi o to, żeby usta miały określoną wielkość czy kształt, ale o to, żeby pasowały do reszty twarzy. Dobre proporcje to podstawa! Równie ważna jest symetria warg, oznacza to, że powinny być równe (zdarza się, że np. jeden kącik ,,opada’’).

Inny problem to wiek, ponieważ kiedy się starzejemy, starzeje się również delikatna skóra ust, która może wtedy stawać się sucha i zniszczona, a w okolicy przy ustach najczęściej pojawiają się zmarszczki, które zaburzają naturalny kontur i kształt warg.

Powiększenie i modelowanie ust wypełniaczami z kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna znalazła prosty i skuteczny sposób na poprawę wyglądu ust, czyli zabieg z użyciem wypełniaczy, które zawierają kwas hialuronowy. Dzięki tej metodzie można nie tylko powiększyć wargi, lecz także wymodelować ich kształt i poprawić symetrię.

Trzeba pamiętać o tym, że ostateczną decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje lekarz specjalista. Tylko taka wykwalifikowana osoba może stwierdzić czy zastosowanie wypełniacza jest wskazane i przyniesie zadowalające efekty. Oprócz tego preparat musi być odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, dlatego najpierw należy zgłosić się na konsultację.
Właściwa część zabiegu polega na wprowadzeniu wybranego przez specjalistę wypełniacza do skóry właściwej, za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Nie jest to szczególnie bolesne, ale żeby zapewnić pacjentowi jak największy komfort, lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Procedura trwa zwykle około 30 minut. Jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Efektami powiększenia usta można się cieszyć przez dłuższy czas, przeważnie od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Później zabieg należy powtórzyć. Warto dodać, że oprócz tego, że wargi są wypełnione i skorygowane, poprawia się również ich elastyczność i poziom nawilżenia. Często udaje się również usunąć zmarszczki wokół ust.

Czy każdy może poddać się zabiegowi powiększenia i modelowania ust?

Zabiegowi z użyciem wypełniacza mogą poddawać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak specjaliści z kliniki Sthetic w Warszawie wymieniają kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają (czasowo lub całkowicie) zastosowanie tej metody, a są to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • opryszczka,
  • tendencja do tworzenia się blizn przerosłych,
  • choroby o podłożu immunologicznym.

Jeśli usta nie są powodem do dumy i pozostawiają wiele do życzenia – nie warto się denerwować i tracić dobre samopoczucie. Nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie zapewnić takich efektów, jakie daje profesjonalne powiększenie i wymodelowanie przy pomocy wypełniacza. Wystarczy odważyć się, pójść na konsultację ze specjalistą i pozbyć swojego kompleksu.
Szczegółowe informacje dotyczące zabiegu można znaleźć na stronie Sthetic.