Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/ardg/domains/pieknaty24.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Jak pozbyć się chomików na policzkach?| pieknaty24.pl
wtorek, Październik 26, 2021

Ujędrnianie policzków, czyli żegnajcie chomiki na policzkach

Przekraczając 50 rok życia, należy liczyć się z tym, że na skórę zaczynają działać prawa grawitacji. Powoli zaczyna ona opadać, tracić jędrność i estetyczny wygląd. Jednym z przykładów tego starzenia się są chomiki na policzkach. Brak jędrności skóry na policzkach jest efektem zarówno starzenia się skóry, jak i uwarunkowań genetycznych i nadwagi. Defekt ten objawia się torebkami tłuszczowymi umiejscowionymi po obydwóch stronach twarzy. Problem ten dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Dziś sprawdzamy, jak ujędrnić policzki i na zawsze zapomnieć o chomikach na policzkach.

Czym są chomiki na policzkach?

Starzenie się skóry jest nieuchronnym etapem. W jego wyniku dochodzi do utraty jędrności i elastyczności naskórka. Działająca na niego siła grawitacji powoduje metamorfozę twarzy, objawiającą się zmianom rysów, opadaniem skóry i jej wiotczeniem. Jednym z przejawów tych zmian jest też pojawienie się chomików na policzkach. Pojawiają się one na obydwu policzkach i są nieestetycznymi zgrubieniami twarzy. Zaburzają one proporcje twarzy i zacierają kontur żuchwy. Sprawiają, że dolna część staje się szersza, bardziej rozciągnięta, w efekcie czego twarz zaczyna przypominać kwadrat, wydaje się smutna i zmęczona, a policzki zwisają z okolic żuchwy.

Brak jędrności policzków jest problemem, z którym poradzić muszą sobie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej chomiki na policzkach pojawiają się między 50 a 60 rokiem życia i nie znikają, nawet jeśli znacznie zredukuje się wagę ciała. Receptą na nie są zabiegi medycyny estetycznej modelujące owal twarzy.

Żegnajcie chomiki, czyli zabiegi odmładzające na twarz

Chomików z policzków można pozbyć się z pomocą zabiegów modelowania twarzy. Warto zastanowić się nad nieinwazyjnym liftingiem twarzy wykonywanym urządzeniem Accent Prime. Jest ono przeznaczone do eliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry oraz odmładzania i modelowania twarzy i całego ciała. Nowoczesna technologia wykorzystuje fale ultradźwiękowe i radiowe, przez co skutecznie radzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i to bez skalpela.

Modelowanie twarzy bez skalpela krok po kroku

Zabieg usunięcia chomików i ujędrniania policzków poprzedzony jest konsultacją lekarską. Ma ona na celu wykluczyć przeciwwskazania i omówić możliwe do osiągnięcia efekty. W czasie właściwego zabiegu na początku dochodzi do kontrolowanego tworzenia ognisk zapalnych skóry poprzez jej celowe uszkadzanie. Pozwala to na zniszczenie nadprogramowej tkanki tłuszczowej z pomocą zimnych i ciepłych ultradźwięków i fal radiowych. Następnie skóra rozgrzewana jest ciepłymi falami radiowymi, co ma pobudzić ją do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty modelowania twarzy Accent Prime widoczne są natychmiast, jednak na finalne zmiany trzeba poczekać do zakończenia całej serii zabiegów. Ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego zlikwidowania chomików z policzków zawsze ustala lekarz.

Wielozadaniowe modelowanie twarzy i ciała

Accent Prime to urządzenie, które działa bezinwazyjnie i bezboleśnie. Do wykonania zabiegu ujędrniania policzków nie jest konieczne użycie znieczulenia, a rekonwalescencja jest mało wymagająca i skrócona do minimum. Nowoczesność metody Accent Prime pozwala stosować ją nie tylko na policzki, ale i inne części ciała. Pomoże ona w:

 • Likwidacji cellulitu,
 • Redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów,
 • Liftingu skóry,
 • Modelowaniu sylwetki,
 • Redukcji zmarszczek,
 • Likwidacji wiotkiej skóry z różnych obszarów ciała,
 • Leczeniu nadpotliwości.

Przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu to:

 • Ciąża,
 • Laktacja,
 • Rozrusznik serca,
 • Ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby,
 • Choroba niedokrwienna serca i przebyte zawały mięśnia sercowego
 • Choroby zapalne skóry w obszarze prowadzonej kuracji,
 • Choroby nowotworowe.