wtorek, Październik 26, 2021

Lifting twarzy bez użycia skalpela! Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kiedy na naszym ciele zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia, często wpadamy w panikę lub tracimy pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Dotyczy to szczególnie kobiet, jednak nierzadko dotyka także mężczyzn w średnim wieku. Występowanie zmarszczek to naturalna konsekwencja zaniku kwasu hialuronowego, który ma za zadanie wiązać cząsteczki wody w skórze właściwej, zapewniając jej przez to jędrność i elastyczność. W nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej, takich jak Allure w Konstantynowie Łódzkim, wykonuje się zabiegi na twarz odwracające efekty starzenia.

Lifting kwasem hialuronowym – jak to działa?

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest stosowany jako wypełniacz naturalnego pochodzenia. Ma formę przezroczystego żelu i jest wprowadzany płytko pod skórę za pomocą cienkiej igły. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, dlatego też przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, podawanym w formie kremu z lidokainą na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem pracy. Jest to jednak forma ingerencji w wygląd, która wykazuje zdecydowanie mniejszą inwazyjność niż tradycyjna chirurgia plastyczna. Rekonwalescencja po liftingu z użyciem kwasu hialuronowego trwa znacznie krócej i nie jest tak nieprzyjemna. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć właściwie od razu po opuszczeniu gabinetu, a niewielkie skutki uboczne, takie jak drobne zasinienia, poczucie lekkiego rozpierania skóry czy zaczerwienienie lub opuchlizna ustępują w okresie od jednej doby do 10 dni po zabiegu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – wskazania i przeciwwskazania

W klinice Allure w Konstantynowie Łódzkim zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzany jest u pacjentów w różnym wieku, pod warunkiem spełnienia szeregu bezwzględnych wymagań. 24 godziny przed planowaną wizytą należy powstrzymać się od picia alkoholu i palenia tytoniu. Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania liftingu twarzy są też następujące okoliczności:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroba nowotworowa;
 • choroba autoimmunologiczna;
 • alergia;
 • skłonność do bliznowców;
 • infekcje i stany zapalne skóry;
 • przyjmowanie niektórych leków.

Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, podczas którego zadaje pytania o jego stan zdrowia. Podczas tej wizyty ustalany jest również zakres pracy. Za pomocą kwasu hialuronowego można wykonać zabiegi na twarz korygujące następujące elementy:

 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczki pod oczami (tzw. kurze łapki),
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • bruzdy marionetki (biegnące od kącików ust w kierunku brody),
 • lwia zmarszczka (pionowa zmarszczka pomiędzy brwiami),
 • dolina łez,
 • zmarszczki na szyi i dekolcie,
 • zmarszczki na brodzie, policzkach, w okolicach uszu,
 • zmarszczki nadgarstkowe.

Po wykonaniu zabiegu należy dbać o przestrzeganie szeregu uniwersalnych  zaleceń. Ważne jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, a także sauny czy gorących kąpieli przez około 3-4 dni po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pod skórę. W ciągu dwóch tygodni po zabiegu należy także powstrzymać się przed opalaniem ciała, a wychodząc z domu stosować filtry UV ze wskaźnikiem fotoprotekcji SPF 50. Niewskazane jest także wykonywanie niektórych zabiegów na twarz, takich jak peeling czy mikrodermabrazja, a także działania z wykorzystaniem lasera, fal radiowych lub ultradźwięków.

Lifting twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozległości powierzchni zabiegowej. Efekty utrzymują się do 12 miesięcy.

Ujędrnianie policzków, czyli żegnajcie chomiki na policzkach

Przekraczając 50 rok życia, należy liczyć się z tym, że na skórę zaczynają działać prawa grawitacji. Powoli zaczyna ona opadać, tracić jędrność i estetyczny wygląd. Jednym z przykładów tego starzenia się są chomiki na policzkach. Brak jędrności skóry na policzkach jest efektem zarówno starzenia się skóry, jak i uwarunkowań genetycznych i nadwagi. Defekt ten objawia się torebkami tłuszczowymi umiejscowionymi po obydwóch stronach twarzy. Problem ten dotyczy i kobiet, i mężczyzn. Dziś sprawdzamy, jak ujędrnić policzki i na zawsze zapomnieć o chomikach na policzkach.

Czym są chomiki na policzkach?

Starzenie się skóry jest nieuchronnym etapem. W jego wyniku dochodzi do utraty jędrności i elastyczności naskórka. Działająca na niego siła grawitacji powoduje metamorfozę twarzy, objawiającą się zmianom rysów, opadaniem skóry i jej wiotczeniem. Jednym z przejawów tych zmian jest też pojawienie się chomików na policzkach. Pojawiają się one na obydwu policzkach i są nieestetycznymi zgrubieniami twarzy. Zaburzają one proporcje twarzy i zacierają kontur żuchwy. Sprawiają, że dolna część staje się szersza, bardziej rozciągnięta, w efekcie czego twarz zaczyna przypominać kwadrat, wydaje się smutna i zmęczona, a policzki zwisają z okolic żuchwy.

Brak jędrności policzków jest problemem, z którym poradzić muszą sobie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej chomiki na policzkach pojawiają się między 50 a 60 rokiem życia i nie znikają, nawet jeśli znacznie zredukuje się wagę ciała. Receptą na nie są zabiegi medycyny estetycznej modelujące owal twarzy.

Żegnajcie chomiki, czyli zabiegi odmładzające na twarz

Chomików z policzków można pozbyć się z pomocą zabiegów modelowania twarzy. Warto zastanowić się nad nieinwazyjnym liftingiem twarzy wykonywanym urządzeniem Accent Prime. Jest ono przeznaczone do eliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry oraz odmładzania i modelowania twarzy i całego ciała. Nowoczesna technologia wykorzystuje fale ultradźwiękowe i radiowe, przez co skutecznie radzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej i to bez skalpela.

Modelowanie twarzy bez skalpela krok po kroku

Zabieg usunięcia chomików i ujędrniania policzków poprzedzony jest konsultacją lekarską. Ma ona na celu wykluczyć przeciwwskazania i omówić możliwe do osiągnięcia efekty. W czasie właściwego zabiegu na początku dochodzi do kontrolowanego tworzenia ognisk zapalnych skóry poprzez jej celowe uszkadzanie. Pozwala to na zniszczenie nadprogramowej tkanki tłuszczowej z pomocą zimnych i ciepłych ultradźwięków i fal radiowych. Następnie skóra rozgrzewana jest ciepłymi falami radiowymi, co ma pobudzić ją do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny. Pierwsze efekty modelowania twarzy Accent Prime widoczne są natychmiast, jednak na finalne zmiany trzeba poczekać do zakończenia całej serii zabiegów. Ilość zabiegów potrzebnych do całkowitego zlikwidowania chomików z policzków zawsze ustala lekarz.

Wielozadaniowe modelowanie twarzy i ciała

Accent Prime to urządzenie, które działa bezinwazyjnie i bezboleśnie. Do wykonania zabiegu ujędrniania policzków nie jest konieczne użycie znieczulenia, a rekonwalescencja jest mało wymagająca i skrócona do minimum. Nowoczesność metody Accent Prime pozwala stosować ją nie tylko na policzki, ale i inne części ciała. Pomoże ona w:

 • Likwidacji cellulitu,
 • Redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów,
 • Liftingu skóry,
 • Modelowaniu sylwetki,
 • Redukcji zmarszczek,
 • Likwidacji wiotkiej skóry z różnych obszarów ciała,
 • Leczeniu nadpotliwości.

Przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu to:

 • Ciąża,
 • Laktacja,
 • Rozrusznik serca,
 • Ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby,
 • Choroba niedokrwienna serca i przebyte zawały mięśnia sercowego
 • Choroby zapalne skóry w obszarze prowadzonej kuracji,
 • Choroby nowotworowe. 

Kwas hialuronowy – źródło młodości tkwiące w każdym z nas

Oznaki upływającego czasu pojawiają się na skórze każdego z nas. Zamiast nad tym ubolewać, należy zastanowić się, dlaczego tak się dzieje, i znaleźć skuteczne rozwiązanie. Zmarszczki na twarzy oraz wiotka skóra są efektem zmniejszającej się ilości wody w skórze. To z kolei wiąże się z obecnością kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej. Wraz z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego, co widać na naszej skórze. Aby zatrzymać proces starzenia się skóry, należy dostarczyć skórze utracony kwas hialuronowy. Zapytaliśmy dr. Kępę z MedBeauty Aesthetic Clinic Kępa, czy zabiegi z kwasem hialuronowym są popularne wśród jego pacjentów. Okazuje się, że terapia tym preparatem cieszy się niesłabnącą popularnością.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak dobrym wypełniaczem?

Największą zaletą kwasu hialuronowego jest jego naturalność. Jest to substancja występująca w naszym organizmie, dlatego też po wstrzyknięciu jej pod skórę, Pacjent nie musi obawiać się reakcji alergicznych. Doktor Kępa podkreśla, że ważna jest również jakość podawanego kwasu hialuronowego. Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt preparatów zawierających ten kwas, jednak doktor poleca jedynie kilka z nich: Stylage, Restylane, Juvederm i Teosyal. Wybranie odpowiedniego preparatu oraz podanie go w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej jest gwarancją satysfakcjonujących efektów oraz braku skutków ubocznych. 

Jak wygląda zabieg z kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w obszar skóry, który wymaga korekty. Przed podaniem kwasu hialuronowego należy znieczulić skórę, aby Pacjent nie odczuwał dyskomfortu. Tym dyskomfortem może być pieczenie lub uczucie rozpierania. Sam zabieg trwa maksymalnie 30 minut i pierwsze efekty można zobaczyć od razu po nim. Na pełen efekt należy poczekać do 10 dni. Zabieg można powtarzać, specjaliści rekomendują ponowne podanie kwasu po upływie 18 miesięcy, gdy skóra zacznie wracać do poprzedniego wyglądu. 

Kwas hialuronowy – dla kogo zabieg?

Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie. Jest polecany osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek i bruzd ze swojej twarzy. Kwas jest skutecznym wypełniaczem. W małoinwazyjny sposób powiększa usta i policzki, przez co twarz nabiera nowego, młodego wyglądu. Kwas hialuronowy bardzo często jest wykorzystywany do odżywienia i nawilżenia skóry. Dzięki temu twarz staje się gładka i jędrna. Jak widać kwas hialuronowy jest nie tylko naturalnym wypełniaczem, lecz także bardzo bezpiecznym preparatem stosowanym u wielu Pacjentów.

Czy kwas hialuronowy jest przeznaczony dla każdego?

Podanie kwasu hialuronowego musi być poprzedzone konsultacją lekarską, na której specjalista wyklucza wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Bardzo ważne jest, aby Pacjent podał lekarzowi nazwy leków, które przyjmuje oraz choroby, które przeszedł lub na które ciągle cierpi. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, lecz jest podawany wewnątrz skóry, dlatego istnieje pewne ryzyko, że mogą wystąpić skutki uboczne. Do stałych przeciwwskazań do zabiegu należą: ciążą i karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegi z kwasem hialuronowym, wejdź na stronę: https://drkepa.com/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/#toggle-id-2

Czarna perła kosmetologii. Zabieg odmładzający z kawiorem.

Problemy z cerą ma prawie każdy z nas. Skóra to pierwsza bariera ochronna naszego organizmu, chroni przed czynnikami zewnętrznymi czy drobnoustrojami. Przyjmując ciosy, często cierpi z powodu niedoskonałości. Drobne zmarszczki, przesuszenie albo wprost przeciwnie – nadmierna produkcja łoju, wypryski, przebarwienia. Na skórze odbija się nasz niewłaściwy styl życia, nadmierny stres, zła dieta, brak ruchu, dosłownie wszystko. Nie dziwi więc, że nasza cera może wyglądać niekorzystnie i aż prosi się o odpoczynek i regenerację. Dobrze, jeśli używamy odpowiednich preparatów, a od czasu do czasu zaserwujemy sobie peeling czy maseczkę. Czy to jednak wystarczy? Warto korzystać z dobroczynnych zabiegów, które oferuje nam współczesna kosmetologia, aby choć trochę odświeżyć i odmłodzić swoją skórę. Z pomocą przychodzi nam też natura, która jest źródłem niekończących się inspiracji i magazynem bezpiecznych kosmetyków.

Zabieg Fresh Caviar – cenne składniki wprost z natury

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak cenne składniki zawierają świeże komórki kawioru. To proteinowy koktajl, bogaty w peptydy i aminokwasy, które są podstawowym budulcem naszych komórek. Wykorzystanie kawioru we współczesnej kosmetologii pozwala na przeprowadzanie zabiegów bezpiecznych, opartych o naturalne składniki, które wspomagają regenerację skóry, odmładzając ją. Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów ze skórą wrażliwą, dojrzałą, borykających się z różnymi niedoskonałościami cery. Kawior działa dobroczynnie w przypadku skóry odwodnionej, pozbawionej jędrności, zmęczonej. Preparat jest bezpieczny nawet dla alergików, ponieważ nie zawiera konserwantów, środków chemicznych, jest także bezwonny. Już pierwsza maska nałożona na twarz przynosi zadowalające efekty, jednak cała seria zabiegów sprawi, że skóra odzyska witalność, świeży i młody wygląd. Warto zatem skorzystać z kompletu zabiegów, czyli 4 sesji przeprowadzanych raz w tygodniu.

Zalety kuracji kawiorem

Terapia jest bezpieczna nawet dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, alergii. Jedynie osoby uczulone na kawior muszą zrezygnować z zabiegu. Do kuracji nie trzeba specjalnie się przygotowywać, nie wymaga też żadnego okresu rekonwalescencji. Składniki maski zwalczają szkodliwe bakterie, grzyby i drożdże, a dodatkowo odżywiają skórę. Zabieg poprawia owal twarzy, niweluje zmarszczki. Terapia kawiorem jest skuteczna i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Zabieg kawiorem Fresh Caviar, który wykonywany jest np. w MediArt w Poznaniu, zapewnia pacjentom chwile relaksu, odpoczynku i przyjemnych doznań. Na początek twarz jest oczyszczana, następnie przeprowadzany jest peeling koralowy, który złuszcza naskórek. Na przygotowaną twarz nakłada się wyciąg ze świeżymi komórkami kawioru. Po określonym czasie działania preparatu stosowany jest masaż uciskowy z kremem nawilżającym oraz masaż relaksacyjny z olejkiem kawiorowym. Kolejnym etapem jest nałożenie maski i ponownie kremu nawilżającego. Cały zabieg trwa nieco ponad godzinę.

Przeciwwskazania do zabiegu Fresh Caviar

Oprócz alergii na kawior istnieje grupa schorzeń, które uniemożliwiają przeprowadzenie kuracji kawiorowej. Niektóre z nich mają jednak charakter przejściowy. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • uszkodzenia i obrzęki skóry,
 • infekcje wirusowe (opryszczka),
 • iniekcje przeprowadzane w ostatnim czasie na obszarze skóry, który ma być poddany działaniu terapii kawiorem,
 • zmiany skórne,
 • trądzik i łuszczyca.

Wykorzystaj moc tkwiącą w naturze! Sprawdź, jak działa kuracja kawiorem i popraw stan swojej skóry. Dowiedz się więcej na: https://mediartclinic.pl/kosmetologia/.

Modelowanie sylwetki w nowoczesny sposób. Nie rezygnuj z zabiegów na ciało!

Czy ćwiczenia, dieta i kosmetyki pielęgnacyjne to jedyny sposób na uzyskanie zgrabnej figury i jędrnego ciała? Nie! Te i wiele innych efektów są w stanie zapewnić Ci wybrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wiele kobiet rezygnuje jednak z wykonywania zabiegów wyszczuplających w gabinetach lekarskich w obawie przed użyciem skalpela, bólem czy długim okresem rekonwalescencji. Prawda jest taka, że współczesna medycyna estetyczna dysponuje coraz większym arsenałem skutecznych, a przy tym całkowicie nieinwazyjnych zabiegów. Należy do nich m.in. dostępny w Klinice Miracki w Warszawie zabieg Accent Prime, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod odchudzania, jak i inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Podpowiadamy, na czym polega i jakie efekty jest w stanie przynieść!

Accent Prime – zabieg 3w1!

Accent Prime jest jednym z niewielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala tak szybko, kompleksowo i bezpiecznie poprawiać wygląd naszego ciała bez potrzeby forsownych ćwiczeń czy drakońskich diet. Decydując się na zabieg Accent Prime, możemy uzyskać aż 3 różne efekty podczas jednej terapii: redukcji tkanki tłuszczowej, usuwania cellulitu i ujędrniania skóry. To terapia, która pozwala pozbyć się nadmiaru tłuszczu zniekształcającego sylwetkę i tworzącego cellulit, perfekcyjnie wymodelować i ujędrnić ciało, a także podkreślić kontur wybranych obszarów ciała, np. ramion, pośladków, brzucha czy ud.

Zabieg wyszczuplający Accent Prime – jak to działa?

Przy zabiegu Accent Prime skóra poddawana jest skojarzonemu działaniu dwóch rodzajów fal znanych i wykorzystywanych w medycynie od dawna: fal ultradźwiękowych i radiowych. W początkowej fazie zabiegu stosuje się zimne ultradźwięki, a następnie, po upływie dokładnie określonego czasu, urządzenie zaczyna emitować fale radiowe, których zadaniem jest stopniowe podwyższanie temperatury tkanek podskórnych, przyspieszanie krążenia i metabolizmu, a także stymulacja układu limfatycznego do szybszego usuwania uwolnionego wcześniej tłuszczu i detoksykacji tkanek. Fale radiowe i ultradźwiękowe prowadzą na przemian do naprężania i relaksacji błon komórek tłuszczowych, przez co dochodzi do ich uszkodzenia, stopniowego rozpadu adypocytów i uwolnienia ich zawartości.

Zabieg na ciało bez bólu i rekonwalescencji?

Accent Prime jest zabiegiem idealnym dla osób, które cechuje wysoka wrażliwość na ból – zabieg jest niemal bezbolesny i trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut (w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i rozmiaru obszaru poddawanego terapii). Istotne jest też to, że fale ultradźwiękowe i radiowe nie naruszają w żaden sposób zewnętrznej warstwy skóry, co sprawia, że bezpośrednio po zakończonej procedurze zabiegowej pacjent może powrócić do domu i swoich codziennych aktywności. Nie ma zatem mowy o długiej i męczącej rekonwalescencji typowej dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Zabieg nie wymaga też od pacjenta żadnych specjalnych wysiłków w zakresie higieny skóry – po zabiegu można kontynuować standardową pielęgnację.

Modelowanie sylwetki Accent Prime – efekty

Zabieg Accent Prime przynosi widoczne i szybkie efekty poprawy wyglądu ciała. Rezultaty można zauważyć już po przeprowadzeniu pojedynczej terapii, choć specjaliści z Kliniki Miracki zalecają pełną terapię złożoną z kilku lub kilkunastu zabiegów w celu osiągnięcia naprawdę spektakularnych zmian. W wyniku przeprowadzonego zabiegu będziemy mogli cieszyć się perfekcyjnie wyrzeźbionym ciałem, a także ujędrnioną skórą pozbawioną uporczywego cellulitu. Zabieg Accent Prime można też łączyć z innymi terapiami wyszczuplającymi z zakresu medycyny estetycznej w celu pogłębienia uzyskanych efektów. Plan leczenia naszych niedoskonałości najlepiej jednak ustalić ze specjalistą podczas wizyty konsultacyjnej.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat: zabiegu Accent Prime i poznać jego cenę w warszawskiej Klinice Miracki. 

 

Kiedy panom zaczyna brakować włosów – Smart Graft

Zauważyłeś, że Twoja fryzura przerzedza się, z tyłu głowy tworzy się niechciana tonsura, a koledzy z podobnym problemem zaczynają się czesać ,,na pożyczkę”? To nie rozwiązanie dla prawdziwego mężczyzny! Zwróć sobie gęstość włosów za pomocą urządzenia Smart Graft. Implantacja nowych kosmyków bez użycia skalpela oraz niechcianych konsekwencji (ból, szwy, blizny) może przebiegać nie tylko na głowie. Jeżeli zawsze marzyłeś o owłosionej klatce piersiowej lub prawdziwie męskim zaroście na twarzy, teraz możesz to mieć. Zainteresuj się już dziś nieinwazyjną implantacją włosów Smart Graft dla Panów.

Smart Graft – co to za technologia?

Smart Graft to sterylny, innowacyjny system Hi-Tech przeznaczony do przeszczepu włosów, który pozwala na niemal bezbolesne pobranie, a następnie przechowywanie odpowiednio nawilżonych włosów przed ich wszczepieniem w określony obszar skóry. Specjalnie dedykowana do tego pompa oraz szeroki zestaw głowic zabiegowych umożliwiają bezpieczną ekstrakcję włosów, nie powodując ich uszkodzenia. Smart Graft wyposażony jest w system przeliczania implantowanych włosów, a sama technologia jest dużo skuteczniejsza i zdecydowanie nowocześniejsza niż niegdysiejsze sposoby uzupełniania zarostu. Uzyskany podczas transplantacji włosów metodą Smart Graft wynik zaskakuje naturalnością. Kosmyki, implantowane m.in. w okolice zakoli, na twarz i klatkę piersiową, pozwalają każdemu Panu na poczucie się atrakcyjniejszym, bardziej męskim i pewniejszym siebie.

Smart Graft – jak przebiega zabieg?

Zabieg poprzedza oczywiście specjalny wywiad, a następnie zakwalifikowany do niego Pacjent po konsultacji ze specjalistą wskazuje obszar, z którego pobrane zostaną zdrowe kosmyki. Wszystko dokonuje się w szczelnym i odpowiednio odkażonym trójpojemnikowym systemie. Do pierwszego pojemnika trafiają włosy zaraz po pobraniu, następnie kierowane są do drugiego pojemnika, gdzie są chronione z pomocą soli fizjologicznej. Jej ewentualny nadmiar gromadzi z kolei trzeci pojemnik. Podczas trwania terapii wilgotność włosów utrzymywana jest w ściśle określonej temperaturze (od 6 do 8 stopni Celsjusza), której poziom podlega kontroli. Specjalista przeprowadzający transplantację dysponuje dwoma typami igieł, a każda z nich wyposażona jest w specjalny skalpel. Cztery średnice skalpela dają możliwość dobrania do grubości włosów. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego lekarz przechodzi do wyłuszczenia włosa igłą pozostającą w ruchu obrotowym. Następnie jest on przekazywany do pojemnika gwarantującego przeżywalność. W ostatnim etapie zabiegu włos za pomocą odpowiedniej głowicy zostaje wszczepiony w wybrane wcześniej miejsce. W zależności od miejsca, w które dokonuje się implantacja (głowa, broda, klatka piersiowa) oraz od indywidualnych preferencji Pacjenta, zabieg trwa od 4 do 6 godzin.

Smart Graft – pielęgnacja pozabiegowa, ocena rezultatów

Kuracja daje zwykle zadowalające efekty. Mimo że sam zabieg jest praktycznie bezinwazyjny, skóra po nim może ulec lekkiemu podrażnieniu. Jednak mikroskopijne ranki szybko się goją, bez konieczności stosowania szwów czy opatrunków. Przeszczepiony kosmyk ukorzenia się w nowym środowisku przez kilka dni i czasami może towarzyszyć temu proces usuwania starych włosów, połączony z ich wypadaniem. W ciągu następnych dwóch-trzech miesięcy zaczynają wyrastać nowe, zdrowe włosy. Jak zapewniają specjaliści z MediArt Clinic: „Smart Graft to bezpieczna i niezwykle skuteczna technologia zagęszczania włosów, stosowana w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów” (https://mediartclinic.pl).

Oczywiście, o ,,nowe” włosy należy dbać, zachowując odpowiednią higienę. Ważne jednak jest to, aby nie podrażnić ani nie uszkodzić niedawno poddanych zabiegowi miejsc. Trzeba też unikać ekspozycji tych obszarów na promienie UV. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się stosowanie chłodzących kompresów, a w razie konieczności przyjmowanie leków przeciwbólowych. Włosy po zabiegu wzrastają w naturalnym tempie, choć na wymarzony efekt trzeba czasami poczekać kilkanaście miesięcy.  

Smart Graft – wskazania i przeciwwskazania

Technologia Smart Graft może przynieść efekty w leczeniu łysienia androgenowego, pourazowego, po oparzeniach, a także w przypadku utraty włosów po zabiegach i operacjach, jak również po wyleczonych stanach zapalnych skóry. Transplantacje niebędące następstwem chorób i urazów przeprowadza się głównie z powodów estetycznych – w celu uzupełnienia włosów na głowie, w okolicy brwi, brody, wąsów oraz klatki piersiowej. Choć wielu Panów pragnie skorzystać z tej innowacyjnej technologii transplantacji włosów, nie każdy z uwagi na stan zdrowia może sobie pozwolić na jego przeprowadzenie.

Przeciwwskazaniami do terapii są:

 • choroby układu krążenia,
 • infekcje skóry,
 • nowotwory,
 • zaawansowana postać cukrzycy,
 • alergia,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • łysienie plackowate,
 • łuszczyca,
 • ogólne osłabienie organizmu.

O zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu transplantacji włosów decyduje lekarz prowadzący, po wcześniejszym wywiadzie i weryfikacji wyników badań. Jeżeli pragniesz poznać szczegółowe informacje dotyczące terapii, wejdź na stronę: https://mediartclinic.pl/urzadzenia-hi-tech/smartgraft/ lub skontaktuj się ze specjalistami telefonicznie.

Labioplastyka laserowa, czyli plastyka narządów intymnych

Coraz szybciej wzrasta u kobiet świadomość swojego ciała oraz tego, jak można o nie zadbać, by czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Zabiegi ginekologii estetycznej były przez jakiś czas tematem tabu, tematem, który poruszano jedynie w gabinecie lekarskim. Jednak otwartość kobiet oraz zadowolenie z zabiegów sprawiły, że ginekologia estetyczna cieszy się coraz większym uznaniem. Dzięki labioplastyce laserowej, czyli plastyce narządów płciowych można poprawić nie tylko komfort życia, lecz także zadbać o swoje zdrowie oraz pożegnać swoje kompleksy. Nowoczesne kobiety nie wstydzą mówić się o swoich problemach, co więcej, robią wszystko, by się ich pozbyć. A pomaga im w tym między innymi urządzenie Mona Lisa Touch.

Mona Lisa Touch – dotyk, który leczy

Mona Lisa Touch to urządzenie, które służy do poprawy wyglądu oraz kondycji pochwy. Kobiety w okresie menopauzalnym lub po urodzeniu dziecka często skarżą się na uczucie suchości lub luźności w pochwie. Są to naturalne objawy, których nie należy się wstydzić. Coraz więcej kobiet cierpi także na nietrzymanie moczu oraz częste infekcje pochwy. Wszystkim tym dolegliwościom potrafi zaradzić labioplastyka laserowa. Została stworzona również dla takich kobiet, którym nie podoba się wygląd ich warg sromowych. Takie Panie powinny jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, ponieważ labioplastyka nie tylko leczy, lecz także zapewnia komfort psychiczny.

Jak działa labioplastyka laserowa?

Zabieg z wykorzystaniem lasera Mona Lisa Touch przede wszystkim zapewnia bezbolesną korektę warg sromowych. Każdej Pacjentce jest podawane znieczulenie miejscowe, które nie wymaga obecności anestezjologa. Po zakończonym zabiegu są zakładane szwy chirurgiczne, które po 7 dniach same wchłoną się w organizm oraz leczone okolice są chronione przez jałowy opatrunek. Już ten aspekt zabiegu powinien uspokoić przyszłe Pacjentki, które obawiają się bólu. Sam zabieg polega na operowaniu wiązką lasera, który powoduje napięcie ścianek pochwy oraz jej obkurczenie. Oprócz tego kolagen zostaje pobudzony do większej produkcji  w błonie śluzowej. Towarzyszy temu również stymulacja glikogenu, który odpowiada za nawilżenie pochwy. W ten sposób suchość oraz luźność pochwy zostają wyeliminowane. Narządy płciowe są odmłodzone oraz mają taki wygląd o jakim marzyła Pacjentka. Pierwsze efekty pojawiają się po pierwszym miesiącu od zabiegu, jednak poprawę widać już po dwóch tygodniach.

Gwarantowany komfort życia intymnego

Specjaliści z Kliniki MedBeauty w Świdnicy zgodnie przyznają, że laser Mona Lisa Touch to najlepsze urządzenie wykorzystywane w zabiegach labioplastyki. Gwarantuje szybkie efekty oraz bezpieczeństwo, ponieważ wyklucza plastykę warg sromowych przy użyciu skalpela. Razem z odmienionym wyglądem narządów rodnych, zmienia się także komfort życia. Kobiety są w końcu zadowolone ze swojego wyglądu, przez co chętniej reagują na potrzeby seksualne swojego partnera. Nie wstydzą się tego, jak wyglądają, co pokazuje, że zabiegi ginekologii estetycznej bardzo wpływają na pozytywną samoocenę Pacjentek. Jeśli istnieje rozwiązanie, który znacznie poprawi komfort naszego życia, należy po nie sięgać. Takim rozwiązaniem jest labioplastyka laserowa. Pomaga każdej kobiecie odzyskać kobiecość.

Przeczytaj więcej o: zabieg labioplastyki w Klinice MedBeauty dr. Kępy w Świdnicy.

Aminexil Advanced – kuracja na wypadanie włosów L’Oréal

Piękne i zadbane włosy to coś, co chciałaby mieć każda kobieta. Niestety wiele z nas wie, jak trudno jest dbać o nie kompleksowo, tak aby cieszyły oko każdego dnia. Niezależnie od tego, czy posiadamy włosy krótkie czy długie, proste lub kręcone – gęstość jest kluczowa dla ładnego wyglądu. Problem nadmiernego wypadania włosów jest czymś, z czym trudno sobie poradzić. Sklepowe półki uginają się od produktów, które obiecują nam spektakularne rezultaty, jednak w rzeczywistości efekty nie są tak dobre, jak byśmy chciały. Właśnie z tego powodu marka L’Oréal stworzyła kurację na wypadanie włosów Aminexil Advanced.

Wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. W przypadku kobiet bardzo dużą rolę odgrywają hormony, a precyzyjniej – ich wahania, które towarzyszą paniom niemalże przez całe życie. Nieprawidłowości w pracy gospodarki hormonalnej mogą dotyczyć kobiet po ciąży, to wówczas w organizmie spada poziom estrogenów. Również w okresie menopauzy jesteśmy narażone na utratę włosów. Taki stan rzeczy może być także spowodowany chorobą, zwłaszcza zaburzeniami pracy tarczycy, a także niedokrwistością. Do zdrowotnych przyczyn należy również nadmiar witaminy A w organizmie. Jeśli więc zauważyliśmy u siebie tendencję do przerzedzania się włosów, to warto zrobić sobie podstawowe badania. Inne przyczyny to:

 • Nieprawidłowa dieta – zwłaszcza ta uboga w białko. Produkty, które zawierają tę drogocenną substancję to głównie ryby, mięso, a także jajka. Ważnym składnikiem jest również żelazo, które możemy znaleźć w takich produktach jak szpinak czy wątróbka.
 • Zła pielęgnacja – stosowanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków do włosów, może przynieść nam więcej szkody niż pożytku. Częste farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie), a także codzienna stylizacja na gorąco, z wykorzystaniem ciężkich, silnych kosmetyków sprawia, że włosy stają się osłabione i wypadają. Jeśli mamy problem z utratą włosów, powinniśmy ograniczyć te czynności do minimum.
 • Stres – to odwieczny wróg nie tylko zdrowego wyglądu włosów, lecz także ogólnej, dobrej kondycji organizmu. Niestety wiemy jak trudno go unikać. Warto jednak poświęcić trochę czasu na relaks, spacer, uprawianie sportu, tak aby regularnie rozładowywać napięcie.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Aby włosy były zdrowe i piękne, warto wyeliminować czynniki, które zostały wymienione wyżej. Jednak w wielu przypadkach może to nie wystarczyć, dlatego L’Oréal stworzyła preparat na wypadanie włosów Aminexil Advanced. Jest to intensywna kuracja, która ma podwójne działanie – wzmacnia i zwiększa objętość. Posiada drogocenny skład – zawiera kompleks Aminexil i Omega 6. Kwasy tłuszczowe, zawarte w kuracji, pobudzają włos do wzrostu, hamują wypadanie i wzmacniają:

 • Aminexil – wzmacnia przytwierdzenie włókien włosów do skóry głowy.
 • Omega 6 – zwiększa aktywność włosów u nasady, zmieniając się w ceramidy i lipidy, które odbudowują strukturę włosa.

Kuracja to świetny sposób na wypadanie włosów, ponieważ jest to produkt profesjonalny, polecany przez fryzjerów i stylistów fryzur. Kosmetyk wystarczy regularnie wmasowywać w skórę głowy, aby włosy były mocne, lśniące, grube i przestały wypadać.

Jak skutecznie wymodelować sylwetkę dzięki kremom wyszczuplającym?

W obecnych czasach lansowana jest szczupła budowa ciała. Ideał piękna to kobieta bez zbędnych kilogramów, powabna i smukła. Nie każda pani może się pochwalić taką idealna figurą – większość z nas boryka się zę zbędnymi kilogramami, które z większym lub mniejszym powodzeniem próbujemy zrzucić. Pomocne w uzyskaniu wymarzonej sylwetki mogą być kremy wyszczuplające i ujędrniające, które co prawda nie zastąpią ćwiczeń i zdrowego stylu życia, ale pomogą wygładzić ciało i przywrócić odpowiednie napięcie skórze.

Kremy wyszczuplające

W dbaniu o sylwetkę i pielęgnacji ciała ważne są odpowiednie ćwiczenia, jednak kosmetykami ujędrniającymi można bardzo sobie pomóc w walce o piękną figurę i wspomóc odchudzanie. Ujędrnianie ciała jest jednym ze sposobów na poprawę jego wyglądu. Jak działają kremy wyszczuplające od Decléor?

Decléor ma w swojej ofercie serum wyszczuplające w formie olejku, które może pomóc ujędrnić ciało. Działa:

 • nawilżająco i wygładzająco
 • ujędrniająco
 • niwelująco na cellulit

W składzie serum można znaleźć:

 1. olejek eteryczny z grejpfruta, który chroni włókna elastyny
 2. olejek eteryczny z paczuli, który stymuluje, poprawia elastyczność skóry oraz wzmacnia naczynia krwionośne
 3. olejek eteryczny z majeranku, wpływający na poprawę mikrokrążenia
 4. olejek eteryczny z geranium, który wpływa na ujędrnianie ciała dzięki poprawie syntezy elastyny oraz stymulowaniu produkcji kolagenu
 5. olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy, który koi i odpręża
 6. olej makadamia oraz jojoba, nawilżają i odżywiają

Kremy wysmuklające tego typu działają także na zmysł węchu, dzięki czemu stosowanie ich staje się swego rodzaju odprężającym rytuałem, a jednocześnie czynieniem dobra swojej sylwetce.

Wyszczuplanie, modelowanie, odżywianie ciała

Skóra potrzebuje składników odżywczych, by wyglądać dobrze. W walce o piękną sylwetkę pomogą kremy wyszczuplające, jednak warto sięgać także po produkty, których działaniem jest ujędrnianie skóry i kształtowanie ciała. Takimi kosmetykami są balsamy ujędrniające,  których przedstawicielem jest olejek ujędrniający od  Decléor.

Produkt ten:

 • ujędrnia, chroni włókna elastyny dzięki olejkowi z grejpfruta
 • wygładza, nawilża i odżywia dzięki olejkom jojoba i makadamia
 • koi skórę, drenuje dzięki olejkowi z werbeny
 • stymuluje produkcję włókien elastyny  chroni skórę dzięki wyciągowi z brązowego lnu

Gama Decléor kształtująca sylwetkę to nie tylko kosmetyki wyszczuplające. To również krem dla zmęczonych nóg, który pomoże pozbyć się uczucia ciężkich nóg i przywróci im lekkość. Sprawdzi się doskonale po całym, intensywnym dniu w pracy bądź spędzonym na załatwianiu rozmaitych spraw, a także po energicznym treningu.

Preparaty kształtujące sylwetkę to doskonały sposób na wspomaganie swojej walki o wymarzona sylwetkę. produkty takie, dzięki zawartości dobroczynnych składników i olejków, pomogą ujędrnić skórę i uczynić ją bardziej sprężystą i elastyczną. Warto je stosować razem dla lepszych i bardziej trwałych efektów, co pozwoli znacząco skrócić czas potrzebny do osiągnięcia zadowalającej figury.

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników? Poznaj Garnier – peeling Czysta Skóra Active!

Pielęgnacja twarzy, szczególnie cery trądzikowej i ze skłonnością do powstawania przebarwień, niedoskonałości i zaskórników, wymaga wiele uwagi. Nie wystarczy tylko umycie skóry – cera potrzebuje większej liczby zabiegów, które sprawią, że będzie dokładnie oczyszczona oraz odżywiona. By dogłębnie oczyścić cerę, warto stosować co pewien czas peeling, szczególnie taki, który przeznaczony jest do skóry problematycznej. Ciekawym produktem jest propozycja od Garnier – peeling Czysta Skóra Active. Dlaczego warto stosować tego typu kosmetyki oraz jak ich używać, by zapewniły widoczne rezultaty?

Garnier – peeling do skóry z niedoskonałościami

Skóra trądzikowa ze śladami po trądziku czy przebarwieniami wymaga wiele uwagi. Każda cera potrzebuje peelingu, jednak tam, gdzie występują poważniejsze problemy, niezbędne jest zastosowanie składników, które tym problemom zaradzą. Garnier peeling to kosmetyk, który nie tylko złuszcza martwy naskórek, oczyszczając cerę i pozostawiając ją świeżą. Produkt ten pomaga również w walce z wągrami oraz zaczerwienieniami, a także śladami po trądziku, które nie chcą zniknąć. Jest więc idealnym kosmetykiem dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić stan i wygląd swojej skóry.

Dlaczego peeling jest tak ważny w pielęgnacji?

Cykl regeneracji skóry trwa około miesiąca. W jej najgłębszych warstwach powstają nowe komórki, które stopniowo przedostają się ku warstwom wyższym. Gdy dotrą na powierzchnię, zaczynają ulegać rogowaceniu, a następnie obumierają i następuje ich złuszczanie. Jednak z różnych powodów, proces ten nie zawsze przebiega prawidłowo, a komórki martwego naskórka nie zostają złuszczone, kumulując się na powierzchni skóry. Może powodować to nie tylko gorszy wygląd cery, szarość, szorstkość i brak blasku, lecz także stwarzać idealne środowisko dla bakterii. W takim środowisku najczęściej powstaje trądzik.

Produkt od Garnier, peeling przeznaczony dla cery z problemami, nie tylko złuszcza martwy naskórek gromadzący się na skórze, lecz także zapewnia doskonałe oczyszczenie skóry, usuwa nadmiar sebum, przebarwienia oraz wspomaga walkę z zaskórnikami. Usunięcie zbędnej warstwy obumarłych komórek pobudza także skórę do szybszej odbudowy i przywraca jej zdrowy wygląd.

Jak przeprowadzać codzienne oczyszczanie twarzy?

 • Ważne jest, by codziennie myć twarz i usuwać z niej zanieczyszczenia, jakie zgromadziły się w ciągu całego dnia, a także nadmiar sebum. Do tego celu najlepiej wykorzystać delikatne, oczyszczające produkty, które nie powodując podrażnień, pozostawiają skórę czystą.
 • Przynajmniej raz w tygodniu należy złuszczać martwy naskórek. Produkt od Garnier, peeling Czysta Skóra Active, warto stosować codziennie dla jak najlepszych efektów. Jak stosować tego typu kosmetyki?
 • Zwilż twarz wodą,
 • nałóż na skórę niewielką ilość produktu,
 • wmasuj delikatnie pieniący się kosmetyk w twarz, zwracając szczególną uwagę na strefę T – czyli czoło, brodę oraz nos,
 • na koniec spłucz dokładnie wodą.
 • Po wykonanych zabiegach, warto zastosować także tonik, by przywrócić skórze odpowiednie pH.
 • Na koniec pozostaje nałożenie kremu na twarz, by dostarczyć skórze składników, których potrzebuje, oraz zachować nawilżenie.